Pro příznivce čerstvé zeleniny, kteří se chtějí podívat na farmu

Máte někdy chuť si udělat výlet do míst, kde vládne pohoda, přirozené zákony přírody a příjemná atmosféra? Když své kroky nasměřujete na farmu, která hospodaří ekologicky, pak se setkáte s pohodovými lidmi, dýchne na vás příjemná atmosféra a přesvědčíte se na vlastní oči, jak se hospodaří s pomocí přirozených zákonů přírody.

Při příležitosti prvních bedýnek jsem natočila video na farmě pana Pospíšilíka. Vy se díky němu můžete vypravit na pole, aniž byste kamkoli museli jezdit.

Chtěla jsem se s vámi zároveň podělit o jeden příběh z mého života. Možná se i vy občas zamyslíte nad různými souvislostmi, které vám život přinese. 

Je tomu asi šest let, kdy mi moje mamka sdělovala sen, který se jí zdál předešlé noci, byl tak silný, že ji probudil. Běžně snům velký význam  nepřikládáme, ale tento přinesl tolik emocí, že na něj musela myslet, dokud mi ho nepřevyprávěla. Možná měl ten sen měl až věštecký ráz nebo zasel myšlenku ekologicky pěstované zeleniny do mé mysli.

Abych to upřesnila, moje mamka rozhodně nepatří mezi fanoušky polních prací, proto ji ten sen tak trochu vyděsil. Bylo to v době, kdy jsme koupili domek a řešili i uzpůsobení zahrady tak, aby se na ní děti vyřádily, bylo na ní útulno, kvetla a zároveň jsme z ní měli užitek v podobě, zeleniny, bylinek, rybízu, jahod, jablek apod.

Mamce se zdálo, že kolem našeho domu je všude pole, že jsem veškerou louku použila na pěstování zeleniny. Žádná okrasná kvetoucí zahrada, žádné houpačky, žádné pískoviště, ale jen pole se spoustou práce. V té době ještě neexistovala Česká selka, ale na rozdíl od mé mamky mě ta představa zeleninových polí přišla fajn.

Vyprávění mamčina snu možná znamenalo vznik první myšlenky zeleniny z ekologických polí. Uvědomila jsem si, že ráda podpořím lidi, kteří se celé dny lopotí na polích a pěstují krásnou zeleninu, která je zároveň čistě přírodní. 

Dokážu ocenit to, že já osobně nemusím každý den ohýbat záda a tvrdě fyzicky pracovat a přitom mám možnost si na této zelenině pochutnat. 

Moje malá zahrádka u domu je pro radost, pravidelné dodávky bedýnek však zajistí zeleninu každý týden a já vím, že dám své rodině to nejlepší do jídelníčku.

Vždycky, když se pustím do rytí, setí či sázení, uvědomím si, kolik práce musí dát to velké pole a jsem ráda, že existuje bedýnkování, které zajistí pravidelný přísun zeleniny v kvalitě jako z vlastní zahrádky.

Mamčin sen byl tedy první předzvěstí vzniku České selky a systému, který zajišťuje pravidelnou porci vitamínů v podobě zeleniny, ovoce a bylinek.

Pokud patříte k příznivcům kvalitní zeleniny, pak se nemusíte budit hrůzou ze sna, že jediná taková zelenina se dá vypěstovat pouze na vlastní zahrádce, můžete jít v klidu na výlet, dělat, co vás baví a čerstvou zeleninu si jen cestou z výletu či práce vyzvednout jednou za týden ve výdejním místě.

Ještě se můžete přidat k pravidelným „bedýnkářům“, možná si však kladete otázku, zda je bedýnkování to pravé pro vás. Abyste si udělali o tomto způsobu nákupu zeleniny, ovoce a bylinek představu, nahlédněte do stručného přehledu, ve kterém jsou ve zkratce veškeré zásadní informace týkající se bedýnkování.

Získejte přehled o tom, jak správně skladovat i další zeleninu , posíláme informace e-mailem. Přihlaste se k e-mailovému seriálu TADY.