Eshop

Eshop funguje jako objednávací rozcestník. Jednorázové nebo pravidelné bedýnky a materiály v pdf.

Jednorázová bedýnka na vyzkoušení s dodáním do výdejního místa nebo na adresu
Pravidelná bedýnka dodávaná 1x za 14 dní (předplatíte si celé období – letní či zimní sezónu)
PDF recepty se zeleninou
PDF skladování zeleniny

Eshop zeleniny v bedýnkách

V zimě: VÝBĚR ČESKÉ PRODUKCE JAKO JSOU BRAMBORY, MRKEV, CELER, PETRŽEL, ČERVENÁ ČI ŽLUTÁ ŘEPA, BÍLÁ ČI ČERNÁ ŘEDKEV, TOPINAMBURY, BATÁTY, PÓREK, DÝNĚ, CUKETY, ZELÍ, KAPUSTA, KADEŘÁVEK, ČESNEK, JABLKA, SALÁTY

V létě: MRKEV, CELER, PETRŽEL, ČESNEKOVÉ VÝHONKY, VODNICE, ČERVENOU ŘEPU, ŘEDKVIČKY, CUKETY, DÝNĚ, ŠPENÁT, SALÁTY, JAHODY, TŘEŠNĚ, MERUŇKY, BROSKVE, KANADSKÉ BORŮVKY, ŠVESTKY, HRUŠKY, JARNÍ ZELÍ, KVĚTÁKY, KEDLUBNY, BROKOLICE, HRÁŠEK, LILEK, RAJČATA, OKURKY, PAPRIKY

Co obsahuje například 1 bedýnka

Příklad složení bedýnky: 2kg brambory, svazek mrkve, celer bulvový, celer řapíkatý, svazek petržele, kapusta hlávka, 3 ks červené řepy, 1 česnek, sáček cibule, 1,5 kg jablek, 1 dýně, 2x pórek, svazek ředkve Daikon

Jak se k vám zelenina dostane

Vyzvedáváte vybraném výdejním místě nebo obdržíte domů na adresu, kam vám to doveze náš dopravce nebo pošta.

Dodáváme zeleninu po celé ČR.

Kdy se k vám bedýnka dostane

Dostáváte zeleninu pravidelně 1x za 14 dní, aktuální termíny najdete TADY.

Jak to funguje u pravidelné bedýnky

Zpravidla objednáváte zeleninu v předprodeji několik měsíců před začátkem sezóny – je to z toho důvodu, aby farmáři zaseli a vypěstovali právě tolik zeleniny, kolik je potřeba. To znamená, že pro letní sezónu se hlásíte během ledna a února. Pro zimní sezónu se hlásíte v době sklizně – tedy v srpnu až říjnu. Pokud je volná kapacita, pak se můžete zapsat do pravidelného odběru i během započaté sezóny.

Jak to funguje u jednorázové bedýnky?

Jednorázová bedýnka je pro vás ochutnávka toho, zda je bedýnkování ta správná volba právě pro vás. Na této 1 bedýnce zjistíte, zda množství a složení odpovídá vaší potřebě. Můžete takovou bedýnku vyzkoušet kdykoli během roku a od objednání po obdržení této bedýnky uplyne nejkratší možná doba – tedy v další bedýnkovací termín vám ji dodáme.

Odkud zelenina pochází

Výhradně od farmářů, kteří pěstují ekologicky. Hlavní pěstitel je pan Ing. Pospíšilík, jeho produkci doplňujeme od paní Ing. Píchové, Lemberka, Marka, Barešových, Špidlena a dalších menších pěstitelů.

Jak by se dala charakterizovat zelenina v bedýnkách

Česká, ekologicky vypěstovaná, voňavá, šťavnatá, lahodně křupavá, ostrá i jemná, tvarově různorodá, některá lehce od hlíny, pěstovaná s láskou a úctou k přírodě.

eshop

Jak se bedýnky platí

Vyplníte objednávkový formulář a tím se ke mně dostanou informace, které potřebuji pro vystavení zálohové faktury. Tu vám pošlu během několika hodin až dní. Pokud by mi něco nebylo jasné, zavolám vám a domluvíme se. Bedýnky se platí výhradně bankovním převodem předem.

Kolik bedýnek předplácíte, když zvolíte variantu pravidelná bedýnka

Předplácíte celou sezónu nebo její část, pokud je již sezóna v plném proudu. Zpravidla to vychází na letní a zimní sezónu, kdy letní začíná od května a pokračuje přes celé léto až do října na 12 až 13 odběrů bedýnky. Zimní začíná v listopadu a trvá až do dubna a vychází to také na 12 termínů. Když například objednáte v prosinci na zbytek zimní sezóny, pak spočítám podle termínů počet možných bedýnek a ty budete mít zajištěné.

Pokud je již obsazená kapacita, pak se můžeme domluvit na bedýnkování od určitého data.

Co o bedýnkách říkají odběratelé?

Bedýnkování s Českou selkou je tou nejlepší cestou ke zdravé potravině, a tento projekt má velký smysl i co se týče ekologie v krajině. Jsem bedýnkování velký fanda. 🙂

Eliška S. z Liberce

Bedýnkování jsem začala díky synovi, pro kterého jsem hledala zeleninu, jakou znám z dětství z naší zahrádky – voňavou a chutnou. V bedýnkách jsem se našla. Baví mě vymýšlet si jídla podle právě sklizené zeleniny a ovoce. Zelenina je vždy čerstvá a z místa, kde člověk žije. Jsem ráda, že tím i pomáhám rozvoji ekologického zemědělství ve svém okolí. Všem moc děkuji za jejich práci a energii.

Zuzana S. z Jablonce

Po zkušenostech s jinými dodavateli jsou pro mě bedýnky od České selky příjemnou změnou. Složení bedýnek je pestré, čerstvé a v dostatečném množství. Bedýnky odráží aktuální sezónu a systém „překvapení“ potěší ty, kdo se nechají rádi inspirovat. Zajímavým bonusem jsou lístečky se souvisejícími recepty, které celkově odráží i přístup organizátorky.

Vřele doporučuji všem, kterým není lhostejné co jí a odkud k němu potraviny putují. Bez podpory pěstitelů v okolí by to nedávalo smysl.

Lenka M. z Turnova