Zimní bedýnkování

Poslední dobou se mě ptáte, zda bude fungovat i tzv. ZIMNÍ BEDÝNKOVÁNÍ. Ta myšlenka se mi zalíbila a možná mi dáte za pravdu, že by bylo moc fajn, když bychom měli čerstvou ekologicky pěstovanou zeleninu i v zimě.

Začala jsem zjišťovat možnosti a jsem nadšená ze sortimentu, který by v zimním období v bedýnkách mohl být. Pokud vás zimní bedýnkování zajímá, čtěte dál.

Domlouvám se s farmářem panem Pospíšilíkem, že bychom mohli realizovat i zimní rozvozy bedýnek, znamená to zároveň, že bychom nyní na konci léta nakoupili zeleninu i od dalších farmářů. Tu správně uskladníme a tím pádem můžeme dodávat po celou zimu. Zeleninu bychom odebrali např. i od farmy Camphill, se kterou pan Pospíšilík již nyní spolupracuje. 

V minulých letech jsem zimní bedýnkování neorganizovala, a to především proto, že místní farmáři nemají sklepy na uskladnění zeleniny, případně bychom museli odebírat zeleninu ze zahraničí a to by bedýnky pak byly výrazně dražší. A navíc to zcela popírá myšlenku lokální zeleniny.

Letos díky panu Pospíšilíkovi máme možnost zeleninu správně uskladnit ve sklepeních a  realizovat bedýnkování i v období listopad – duben.

Jde o rozhodnutí, které potřebujeme udělat do půlky září. Abychom zeleninu nakoupili  a následně uskladnili. Pokud to uděláme takto, cena zeleniny bude nižší než kdybychom zeleninu začali odebírat až po Vánocích. Vlastní uskladnění nám ušetří spoustu nákladů.

Propočítávala jsem ceny.

Cena zimní bedýnky vychází na 700 – 800,- Kč. Pokud bychom zeleninu nakupovali až v lednu, tak by zelenina vyšla až o ⅓ dráže na 850 – 1100 Kč.

Vzhledem k tomu, že letos je také velké sucho, zeleniny se urodilo méně než obvykle, je také možné, že bychom zeleninu od ledna už zajistit nemohli.

Proto se vás už teď chci zeptat, jestli máte zájem o zimní bedýnky.

VÝHODY ZIMNÍCH BEDÝNEK:

 • nemusíte skladovat sami
 • celoročně tak máte přísun ekologicky pěstované zeleniny, což nebývá běžné
 • zimní beýdnky  budou o něco větší a těžší než ty letní, protože zásoba zeleniny musí vydržet na delší dobu (letní/jarní bedýnky 5 – 10 kg, zimní 8 – 12 kg)
 • zelenina vám doma v bytě vydrží déle čerstvá než ta z jarních bedýnek (mrkev, řepu, vodnici zvládnete pár dní uchovávat v lednici, kdežto takový salát je potřeba sníst ihned)

PODMÍNKY ZA KTERÝCH BEDÝNKY MŮŽEME ZAJISTIT:

 • Minimální počet odběratelů: 25
 • Celkový počet rozvozů: 12 (listopad – duben) každý lichý týden. 
 • Bedýnkování v intervalu pro všechny stejně jen jednou za 14 dní a to každý lichý týden nejspíš už od 8.11.2018 (možná zvolíme jiný bedýnkovací den než čtvrtek). 
 • Lokality, kam se zelenina dostane: Liberec, Jablonec, Turnov, Semily, Mnichovo Hradiště.
 • Také ručím za to, že zelenina bude v pořádku, pokud něco bude špatné – v další bedýnce vám zajistím kompenzaci a zeleninu nahradím.

CENA:

 • 700,- Kč/bedýnka – zvýhodněná cena pro předplatitele, kteří pošlou zálohu do 15. září a celou částku do 15. října (celková cena 8400,- Kč)
 • 750,- Kč/bedýnka – cena pro předplatitele bedýnek s rozloženou platbou, kteří zaplatí ve 4 platbách po 2250,- Kč během září až prosince (celková cena 9000,- Kč)
 • 850,-Kč/bedýnka – jednorázový odběr bedýnky

CO V BEDÝNKÁCH MŮŽETE ČEKAT:

 • brambory, mrkev, cibuli, česnek, dýně, pórek, kapustu, zelí bílé i červené, tuřín, giganty, ředkve, vodnice, červenou řepu, černou ředkev, jablka, hrušky a čerstvě lisovanou šťávu z mrkve a řepy, směs naklíčených semínek…. (celková váha 8 – 12 kg)
 • užitečné recepty a vychytávky, co se zeleninou dělat.

ROZJEDEME BEDÝNKY NA ZIMU?

Abychom mohli ty zimní bedýnky rozjet, potřebujeme vybrat zálohy 1400,- Kč do 15. září, aby se zelenina nakoupila a uskladnila. Zbylou platbu na 12 bedýnek zaplatíte během října nebo v rozložených částkách, jak je uvedeno výše.

Detailní informace postupně doplním na web. Abych mohla zeleninu do bedýnek zarezervovat, dejte mi, prosím, vědět, jestli máte zájem na e-mail info@ceskaselka.cz.

Získejte přehled o tom, jak správně skladovat i další zeleninu , posíláme informace e-mailem. Přihlaste se k e-mailovému seriálu TADY.