Kdo se zamiluje a pro koho to není? Řeč je o bedýnkování

Jaro klepe na dveře a nastává pomalu čas setí a přípravy polí. Jste krevní skupina naladěná na bedýnkování? Připravila jsem pro vás několik otázek, které vám pomohou si uvědomit, zda tento systém je pro vás nebo není.

Mně osobně přirostlo k srdci z několika důvodů.

  • V první řadě oceňuji kvalitu bez použití chemie,
  • mám ráda komfort nakupování, že si jen převezmu tašku a vím, že ze surovin o víkendu uvařím. 
  • A za třetí je bedýnka příjemným překvapením, protože dopředu tak přesně nevím, co v ní  bude. Když je sezóna jahod, jsou tam jahody, když okurek a rajčat, jsou tam.

Organizování bedýnkování jsem se vlastně ujala tak trochu z osobního důvodu – mám tu zeleninu jednoduše ráda a vyhovuje mi každotýdenní dodání tašky.

Uvědomuji si však také, že bedýnkování není pro každého. Jak poznáte, že bedýnkování není to pravé pro vás?

Odpovězte si na otázky.

  • Jak se stavíte k zelenině, na které jsou zbytky hlíny?
  • Co když najdete v tašce mimo dobrot také brouka? Je to problém?
  • Jste zvyklá jíst ze zeleniny rajčata a papriky a na nějaké novinky typu vodnice nebo mangold si zvykat nechcete?
  • Za 800,- Kč si představujete minimálně dvacet kilo „pořádné hmoty“ a nějaké to lupení necháte spíš králíkům?

Pokud se stavíte negativně k pokroucené a někdy třeba lehce zahliněné zelenině, pokud vás brouček vyděsí natolik, že už zbytek obsahu tašky raději vyhodíte a pokud se při každé bedýnce rozčilujete, že byste za ty peníze měli deset kilo pomerančů, pak bedýnkování nejspíš není vaše krevní skupina.

Snad jsem vás neodradila, na obhajobu bedýnek patří fakt, že se můžete kdykoliv vydat na výlet okouknout to hospodaření místních farmářů a na vlastní oči se přesvědčit, v jakém prostředí se zelenina rodí, popovídat si s pěstiteli a načerpat energii krásného prostředí.

Získejte přehled o tom, jak správně skladovat i další zeleninu , posíláme informace e-mailem. Přihlaste se k e-mailovému seriálu TADY.