Akce „Pohádková přehrada“

V neděli 8.6.2014 jsme měli možnost se účastnit „Pohádkové přehrady“ v Jablonci nad Nisou, kterou pořádalo Mateřské centrum Jablíčko.

Potkali jste nás  u stanoviště „poznávání zeleniny“. Děti zde měly za úkol rozpoznat různé druhy zeleniny, ovšem i pro dospělé byly některé druhy hádankou. Česnekové výhonky, vodnice, lebeda a další méně obvyklé druhy zeleniny byly zapeklitou hádankou pro většinu dospěláků. Musím se přiznat, že i já tyto druhy dříve nerozeznávala, protože v našem jídelníčku chyběly. Za zeleninu tímto děkujeme paní farmářce Hudské z Klokočí.

Jako ochutnávku jsme si pro vás připravili domácí pečivo, po kterém se doslova zaprášilo. Loupáky, šátečky, vánočky, biskupské chlebíčky…vše šlo zadarmo doslova na dračku. Za pečivo děkujeme Zakázkovému pekařství Hanička. Výborné koláčky dodala paní Kořenská, která v létě zahájí provoz nové cukrárny a pekárničky. Její cukrářský um můžu potvrdit. Věřím, že i u vás její pečivo zaboduje, protože kvalitní produkty se poznají na první ochutnání. Za výborné koláčky moc děkujeme. Velké DÍKY patří paní Zemanové a dvěma dobrovolnicím z MC Jablíčka, díky kterým jsme realizovali účast na této akci. Stanoviště České selky také zpestřily slepice a kůzlátka, které si děti s nadšením hladily a pozorovaly. Za zapůjčení zvířectva také moc děkujeme.

Věřím, že i účastníci byli spokojeni – počasí nám přálo možná až moc,  my jsme se ohřáli opravdu řádně a to bylo naše stanoviště částečně v lese. Otužilci se jistě smočili v osvěžující přehradě, naše děti ledové vodě neodolaly a hupsly tam rovnou po krk. Cestou domů pak během deseti sekund v autě únavou po náročném nedělním dopoledni  usnuly.

Získejte přehled o tom, jak správně skladovat i další zeleninu , posíláme informace e-mailem. Přihlaste se k e-mailovému seriálu TADY.