Farmy s ovocem a zeleninou

Farmy s ovocem a zeleninou jsou základem našeho působení, bez nich by nemělo smysl bedýnkování. Kdo se podílí na sestavování bedýnek, je to farma paní Píchové, pana Pospíšilíka, Barešových, Lemberka, Marka, výsledky pěstování dalších lidí jako je pan Špidlen, Horák, Mařan, Košťál – od nich odebíráme zeleninu a ovoce do bedýnek

​​
Určitě vás zaujme přístup a hospodaření paní Hudské, která se věnuje ekologickému zemědělství, hospodaří  v Českém Ráji – pod skalami v Klokočí a v údolí řeky Jizery, s vyváženým poměrem polí a pastvin.

Pěstuje zeleninu a ovoce (brambory, mrkev, cibuli, saláty, ředkvičky, červenou řepu, vodnici, mangold, špetát, dýně atd.). Na farmě dále především paní Hudská chová kozy, ovce, prasátka, slepice, králíky, včely. Pomáhá jí její rodina a dobrovolníci.

Na farmě v Klokočí můžete ledacos vidět a nakoupit, ale též vyzkoušet, pohladit, pochovat, ochutnat, dozvědět se – zkrátka zažít.

Farma v Popluží paní Barešové

​​
Paní Barešová má pole v nádherném prostředí odlehlé vesničky Popluží nad Železným Brodem. 

Když jsem přijela na její farmu, cítila jsem se zde jako bych se posunula v čase asi o sto let zpět. Ona a její rodina hospodaří již po mnoho generací stejným způsobem. Chovají dobytek, pěstují obilí a zeleninu.

farmy
Z pole přímo k vám

Farma pana Pospíšilíka (hlavní farmář)

​​
Pan Pospíšilík patří mezi zkušené pěstitele zeleniny a zároveň šíří osvětu v oblasti zdravé výživy. Vystupuje na konferencích, učí jak pěstovat ekologicky samozásobitele i profesionály.

Pan Pospíšilík pěstuje širokou škálu zeleniny v úrodné oblasti až u Benátek nad Jizerou.

Farmy: Přebytky z pole paní Hatašové

​​
Paní Hatašová pěstuje zeleninu na své zahradě u Jičína, kde je tepleji a daří se dobře široké škále rostlinek. 

Z jejích výpěstků jste ochutnali úžasné celery, rajčata, papriky nebo okurky. 

Vše pěstuje tradičním způsobem v souladu s přírodou především pro vlastní spotřebu, ovšem pokud se urodí dost, doplníme jejími výpěstky s chutí i naše bedýnky.

Tady je odkaz, kde se dozvíte více o bedýnkování a navede vás to i na možnost objednat.