Letní bedýnky

Předplácíte celou sezónu, přičemž hodnota jednotlivých bedýnek může  kolísat dle konkrétního složení. Samotný obsah tašky je až do vyzvednutí překvapením.

Odkud je zelenina a ovoce z bedýnek?

Podívejte se ZDE na farmy, ze kterých zelenina a ovoce pochází.

​​Četnost odběru bedýnek:

  • 1x za 14 dní
  • jednorázově

Lokality, kam se bedýnky v sezóně 2019 dostanou:

  Mnichovo Hradiště – Turnov – Liberec – Jablonec nad Nisou – Semily 

Odběrná místa, mezi kterými se rozhodujete:

Liberec – Zdravínko (Ruprechtická 485/151) otevřeno 13-19h, bedýnka cca od 15h

​Liberec – Jo.Bio (Železná 249/12) otevřeno 9-18h, bedýnka cca od 14:15 

​Vratislavice nad Nisou – Optimum Vinotéka (Pobočná 239) otevřeno 9- 18h, bedýnka cca od 14h

​Jablonec nad Nisou – Zdravíčko (Máchova 544/1) otevřeno 9-17, bedýnka cca od 13:30

​Jablonec nad Nisou – Cukrárna Pirát (Brigádnícká 6) otevřeno 10 – 17, bedýnka cca od 13:30

​Turnov – Špetka a také Mája, zdravá výživa, Nádražní 1125 (otevřeno 7:30 – 17:30)

​Mnichovo Hradiště – dovoz na adresu po domluvě v podvečer nebo Lékárna U zlatého lva, Masarykovo náměstí 692 (otevřeno 7:30 – 17:15)

​Mladá Boleslav – dovoz na adresu po domluvě​

V první řadě vám moc děkuji za podporu českých farmářů. Podporujeme českou ekonomiku i české zdravé životní prostředí. Díky vaší pravidelné účasti na bedýnkování se farmáři udrží a vy dostanete kvalitnější zeleninu. Hospodařit ekologicky znamená se práci věnovat naplno a dát tomu mnoho hodin práce.

Přemýšlíte o přihlášce k bedýnkování?

Potřebujete více informací, abyste se mohli rozhodnout? 

Sepsala jsem pro vás informace týkající se bedýnkování 2022 od května do října – konkrétně složení, ceny, termínů.

Chtěla bych vám vyjít maximálně vstříc a můžete mít platbu bedýnek rozloženou do několika částí. A co je na této variantě bonusem pro vás je částka, kterou zaplatíte – ta zůstává stejná jako při jednorázové platbě. Celkovou částku rozporcujeme na 2 nebo 3 platby a to znamená, že váš rozpočet bedýnkování výrazněji nezatíží a budete mít přitom zajištěnou zeleninu a ovoce po celou sezónu.

Cena bedýnek v předprodeji je nižší, než když objednáváte až v průběhu sezóny. (poštou příplatek)

Za všech 13 termínů bedýnkování zaplatíte tedy najednou. (poštou včetně poštovného)

Objednáte-li později, zaplatíte za jednu bedýnku více, záleží na růstu cen, které v tuto chvíli jen těžko odhaduji. TADY je aktuální ceník.

Máte-li chuť na čerstvou zeleninu a ovoce, přihlaste se nyní k bedýnkování.

Letní sezóna odstartuje v květnu a každých 14 dní odebíráte bedýnku až do října.

Konkrétní termíny pro výdejní místa v Liberci, Vratislavicích, Jablonci, Turnově – čtvrtky:

5.5. – 19.5. – 2.6. – 16.6. – 30.6. – 14.7. – 28.7. – 11.8. – 25.8. – 8.9. – 22.9. – 6.10. – 20.10.2022

V Hradišti vždy ve středu před tímto termínem a poštou vždy v pátek po tomto termínu.

Velikostně odhaduji letní bedýnky 2022 tak akorát pro 2-4 členné rodiny. Bedýnky připravujeme všechny jednotné dalo by se říci, že střední velikosti.

Váha? 

Jedna bedýnka váží kolem 7kg dle složení (max 10kg). Počet položek v bedýnce bývá minimálně 10, většinou je to 12-15 položek, jedna položka je např. 1 kg mrkve nebo květníček s petrželkou, 2 kg brambor atp.

Jak často? 

1x za 14 dní od května do října.

Ve větší míře bude zastoupeno i sezónní ovoce a zelenina, kterou máte rádi – rajčata, papriky, okurky, borůvky, jahody, broskve. Množství salátů i kořenové zeleniny v bedýnce bude úměrné tomu, aby ho každá rodina zvládla spotřebovat.

Odkud zelenina pochází?

Nejvíce toho pro nás pěstuje pan Pospíšilík, který má certifikaci a širokou škálu zeleniny.  Hospodaří na 1,2 ha půdy ve Struhách. Kapacita jeho pole určuje i naši kapacitu, protože bez něj by bedýnky nebyly tak pestré. Díky němu si pochutnáme na zelenině úplně bez postřiků. Od něj máme základ – mrkev, cibulku, rajčata, lilky, papriky, okurky, fazolky, fenykl, saláty a další zeleninu od A do Z.

Dále spolupracujeme s certifikovanou farmou paní Píchové a dalšími drobnými pěstiteli jako je pan Marek, Lemberk, Barešovi, Špidlen, Košťál, Mařan, paní Hatašová, Hudská, Horák, kteří hospodaří ekologicky.

Příklad složení bedýnky

červen: brambory, ředkvičky, česnekové výhonky, první karotky, salát, cibulka, špenát, jahody, kedlubny, jarní zelí.

srpen: dýně, cuketa, švestky lepotice, rajčata, papriky, okurky, mrkev, borůvky, salát.

říjen: brambory, mrkev, celer, petržel, dýně, cuketa, jablka, hrušky, švestky, cibulka, česnek.

Bedýnky si vyzvednete ve výdejních místech  v Liberci, Jablonci, Turnově, Vratislavicích a u nás v Chuchelně. Řidič bedýnku může vzít i k vám na adresu, pokud to bude technicky a časově zvládnutelné.

Upozorním na bedýnku smskou, abyste na ni nezapomněli.

Můžete se zapojit do bedýnkování i poštou, kdy dostanete zeleninu a ovoce v krabici domů, do práce nebo si ji vyzvednete u vás na poště. Tady je garantováno rychlé doručení do 24h a zeleninu dostáváte následující den dopoledne.

Dočetli jste až sem a máte chuť na saláty, ředkvičky, kedlubny, jahody, třešně atd.? Ptáte se, jak tedy objednat?

Co může být obsahem bedýnek:

Bedýnky obsahují sezónní zeleninu, ovoce, bylinky.  V jarních měsících budou jsou součástí bedýnek také brambory, řepa, topinambury a mrkev, které logicky ještě v tomto období ke sklizni nejsou, ale díky sklepům farmy budou už v těchto měsících i v bedýnkách České selky. 

Klasické bedýnky jsou složené z cca 10 druhů zeleniny a 1-2 druhů ovoce. Na váhu počítejte s 3 – 8 kg. Velké bedýnky obsahují dvojnásobné množství zeleniny a mohly by se nazvat jako rodinné. Pak počítejte s váhou takové bedýnky od 8 do 15kg podle jejího složení. Na počet položek jsou s klasickými srovnatelné, ale mohou obsahovat navíc další zeleninu a ovoce nebo bylinky.

V bedýnce můžete najít také jako pozornost od nás čerstvě lisovanou šťávu např. z mrkve, mošt, pesto nebo jinak zpracovanou zeleninu, bylinky či ovoce z farem. Výčet druhů zeleniny je velmi obsáhlý a může být v letošní sezóně obohacen o další druhy zeleniny a ovoce, které jsme zatím v bedýnkách neměli.

Máte další dotazy? Pište mi na info@ceskaselka.cz