UPOZORNĚNÍ! Podpořte lokální farmáře.

February 20, 2018

 

Jak vypadá takové nákupní rozhodnutí v širších souvislostech? Kde je poptávka, je i nabídka a nákupem dávají lidé jasný důkaz tomu, od koho nakupují.  Nemám teď na mysli odstěhování se do lesů a živení se kořínky, mám na mysli nákupní rozhodnutí  mezi ekologicky pěstovanou plodinou a chemicky ošetřenou. Na první pohled se od sebe nemusí vůbec lišit.

 

Když si vezmete třeba takové jablko. Krásné jablko může být z vaší zahrady nebo od farmáře, který nepoužívá žádné postřiky ani umělá hnojiva a stejně vypadající jablko může putovat tisíce kilometrů z jihu Evropy, dozrávat cestou a čekat několik měsíců v dusíkatém skladu, než se dostane na pult obchodu.

Čas od času prosákne médii zpráva o nebezpečném ovoci, na které byly použity postřiky, které nějakým způsobem přímo ovlivňují lidské zdraví. Můžou být startérem vážných nemocí nebo ovlivňují chemické procesy v těle. Mohou zapříčiňovat neplodnost nebo hormonální poruchy. 

 

Když se na "jedovaté jablíčko" podíváte z globálu, pak tu jsou živočichové, kteří byli zasaženi stejným postřikem, jsou tu rostliny, hmyz, kontaminovaná půda, znečištěné zdroje pitné vody a vliv na celý ekosystém.

 

Chcete dopřát sobě i svým blízkým to nejkvalitnější, co je na našem trhu dostupné? Teď mám na mysli ovoce a zeleninu vypěstovanou bez použití chemie. Jednoduše hnojenou maximálně hnojem a zalévanou deštěm nebo čistou vodou. Není úplně snadné najít pěstitele, kteří hospodaří opravdu ekologicky, ale jsem ráda, že se mi to povedlo a i letos budeme mít pravidelné dodávky té nejlepší zeleniny, ovoce a bylinek.

 

Už jsem v několika článcích zmiňovala pana Pospíšilíka, Barešovi, paní Hatašovou a farmu Klokočí, kteří hospodaří v souladu s přírodou a budou se podílet na obsahu našich bedýnek.

 

Bedýnkování je způsob, který pomůže dodat ovoce a zeleninu na váš stůl, a zhodnotit práci farmářů. Vy budete pravidelně dostávat vitamíny v přirozené podobě a farmáři tím zajistíte jeho existenci.

 

V únoru farmáři začínají chystat svá políčka, předpěstovávat rostlinky a zjišťují zájem potenciálních zájemců, aby měli jasnou představu,  kolik toho mají zasít, zasadit a kolik půdy připravit pro pěstění.

 

Abychom nemuseli čísla zájemců jen odhadovat, je možné se přidat k bedýnkovací komunitě jako předplatitelé. Být předplatitel má své výhody a to především cenové. 

 

Ještě stále se můžete i vy zapojit do bedýnkování jako předplatitelé, pro které je cena 350,- Kč/bedýnka. Držím tuto cenu až do 28.2. nebo pro prvních 80 rodin. Mám radost, že můžu směle říct, že první čtvrtina zájemců už své místo má.

 

<<<Přijměte pozvání na webinář>>>

 

O bedýnkování, jídle i širších souvislostech si budeme ve čtvrtek 22.2. povídat i v živém vysílání od 20:25. Pozvala jsem k diskusi 3 maminky, odbornice na zdravé stravování, blogerky, které šíří myšlenku zdravé výživy do světa.

 

Já sama se o zdravé stravování zajímám, ráda vařím jednoduše, hledám recepty,  které by chutnaly i dětem, baví mě experimentovat s novými druhy zeleniny a bylinek, proto si máme s těmito maminkami hodně co říct.

 

Budeme náš rozhovor sdílet pomocí webové stránky.  <<<ZDE>>> se přihlásíte.  Připravily jsme pro vás společně i malou soutěž o 3 elektronické knihy. 

 

Řeč přijde i na bedýnkování a vy se můžete ptát prostřednictvím okénka na vkládání dotazů. Budeme se těšit na viděnou ve čtvrtek a věřím, že i při letošní ovocno-zeleninové sezóně.

 

Rozšiřujeme své působení i do Mladé Boleslavi, kde jsem našla hned 2 zdravé výživy, které se zapojí do bedýnkování  jako výdejní místo.

 

Co se týče přihlašování na webinář, je potřeba vyplnit e-mail a souhlasy  již podle nově zaváděné evropské legislativy.  E-mail musíte ještě potvrdit odkliknutím tlačítka, které vám dorazí do e-mailu. Také se udělují souhlasy s další komunikací. Nemusíte se těch zaškrtávátek bát, protože po jejich vyplnění se nestane nic zásadně nového. Jednoduše se čas od času  připomenu s novinkami a pokud budu mít tip třeba na dobrou kuchařku nebo farmáře, budete o tom vědět mezi prvními.

 

 

Na webinář se můžete přihlásit <<<zde>>>.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky

August 24, 2018

Please reload

E-MAIL: info@ceskaselka.cz

TELEFON: +420 603887154

Použití cookies

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now